linkedin googleplus

Aktualności

Mobil Delvac™ Strong Traker: nowe konkurencje na Poznań Motor Show Truck

 >> więcej

Red Bull Racing i ExxonMobil

 >> więcej

GAZELE BIZNESU 2016

>> więcej

Mobil 1 FS 0W-40 i Mobil 1 FS x1 5W-50

 >> więcej

Europe Autumn 2016 Mobil Delvac 1 Promotion

 >> więcej

Nowy olej Mobil 1 ESP x2 0W20

 >> więcej

II miejsce w prestiżowym programie Circle of Excellence 2015

 >> więcej

Finał V Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – poznaj najlepszych

 >> więcej

Czy wiesz że?

Produkty Mobil zostały aż sześciokrotnie wyróżnione złotymi medalami na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Narzędzie doboru oleju

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego oleju lub szukasz odpowiedniego oleju dla Twojego samochodu osobowego, dostawczego czy ciężarowego, to narzędzie pomoże Ci znaleźć odpowiedni olej na podstawie podanych przez Ciebie danych.

Narzędzie doboru oleju Product Selector 2.0.

Dobierz Olej

McLaren-Honda i Mobil 1

 

Olej silnikowy Mobil 1 musi wywiązać się z dwóch zasadniczych zadań, aby samochód Grand Prix mógł funkcjonować jak nowy. Pierwszym zadaniem jest utrzymanie wewnętrznych powierzchni silnika w czystości oraz wyeliminowanie osadów. Drugim zadaniem jest ochrona przed zużyciem. Jeśli dobrze wywiążemy się z tych zadań, kierowcy i zespół będą mogli rozpoczynać każdy wyścig z silną wiarą w zwycięstwo.

Samochód wyścigowy Grand Prix to naprawdę brutalny eksperyment: Silnik szalejący z prędkością 15 000 obr/min, skrzynia biegów wytrzymującą 3000 zmian przełożeń w ciągu wyścigu i narażona na temperaturę do 300°C. W tych warunkach nie mamy łatwego zadania. Środki smarne Mobil 1 rozdzielają i chłodzą ponad 300 ruchomych części, wytrzymują siły silnika 8500 razy większe niż siła grawitacji oraz chronią przed przeciążeniami generowanymi przez samochód o mocy ponad 600 KM. Mobil 1 i McLaren-Honda wspólnie pracują nad tym wyzwaniem – i nasz sukces na torze pomaga nam tworzyć produkty do użytku w ruchu drogowym, które rok po roku chronią także Twój silnik.

Linia